imagen

Estadístiques

Evolución porcentaje recogida selectiva


L'Ajuntament de Son Servera l'any 2015 va iniciar una campanya per a fomentar el reciclatge de residus del municipi. Així, després d'anys d'estancament, l'any 2015 es va arribar a un 20% de recollida selectiva.

D'aquesta manera el nostre municipi va fent camí cap a l'objectiu de reciclatge que estableix la Llei 22/2011, de residus i sòls contaminats: un 50 % de residus domèstics i comercials destinats a la preparació per a la reutilització i el reciclat de les fraccions de paper, metalls, vidre, plàstics, biorresidus i altres fraccions reciclables abans de 2020.

En aquest apartat podeu consultar les recollides de residus mensuals realitzades a Son Servera i alguns gràfics comparatius de les recollides realitzades els darrers anys i en relació a altres municipis de Mallorca.

A la imatge es mostra els percentatges de recollida selectiva mensual comparativa dels darrers anys. Per ampliar, fer click sobre la imatge.

  • Datos de recogida selectiva 2017 (en Tn)
RebuigPaper-cartró Envasos Vidre Orgànica Total Selectiva Total Residus
Gener352,923,611,920,818,374,6427,5
Febrer355,519,212,217,917,466,7422,2
Març439,931,619,724,132,2107,6547,5
Abril536,851,825,638,183,6199,1735.9
Maig650,259,938,346,8132,1277,1927,2
Juny752,969,945,362,0154,6331,81.084,8
Juliol842,171,147,572,1177,5368,21.210,3
Agost910,672,354,073,4175,6375,31.285,9
Setembre724,866,345,170,7177,0359,11.083,9
Octubre635,553,441,947,1134,7277,0912,5
Novembre414,826,615,929,227,799,5514,3
Desembre340,920,514,117,115,667,3408,2

 

 

Descàrrega d'arxius

Descargar archivo

Detall recollides mensuals
Tipus d'arxiu:PDF

 

Plaça de Sant Ignasi 1. 07550 Son Servera (Illes Balears)

Telèfon: 971 567 002 | Fax: 971 568 101

ajuntament@sonservera.es - incidencies.portal@sonservera.es